Şırnak Üniversitesi MMG 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne Katıldı

Tarih: 08.11.2018

Üniversitemiz, ülkemizin Ar-Ge anlamında en büyük organizasyonlarından biri olan “MMG 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne”  “Yerli Gemi Üretimi” isimli kompozisyonla stant açarak yer aldı.

Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından, MMG 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye'nin yerel ve yenilikçi üretimlerinin temsil edildiği  zirvede, Ar-Ge tabanlı yerel kalkınmanın önündeki engellerin giderilmesi gibi birçok konu gündeme getirildi. Etkinlikte iki gün boyunca 12 oturumda toplam 56 konuşmacı yer aldı ve birçok ikili görüşme gerçekleştirildi.

Üniversitemiz  düzenlenen MMG 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde “Şırnak Üniversitesi” alanlı standa “Yerli Gemi Üretimi” konu başlığıyla katılım sağlayarak bu organizasyonda Üniversitemizin ve Şehrimizin tanıtımını yaptı.

Üniversitemizi temsilen sergiye Rektör Yardımcılarımızdan Prof. Dr. Zeynel Fuat Toprak, Üniversitemizin teknik elemanları ve Mühendislik Fakültesi’nden akademik personeller ile öğrenciler katılım sağladı.

Üniversitemizde yapılan bilimsel çalışmalar ve şehrimiz hakkında stant görevlileri ziyaretçilere bilgilendirmede bulundular. Katılımcılar sergide açılan stantları ziyaret etti. Yapılan çalışmaları yerinde görerek panel ve söyleyişilere katılım sağladılar.

MMG Genel Başkanı Osman Balta, MMG Genel Sekreteri Mehmet Çoşkun, MMG Yönetim Kurulu üyeleri, MMG Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık, sektör temsilcilerinin üst düzey yöneticileri, üniversitelerin Ar-Ge ve Teknoloji Transfer Ofislerinin temsilcileri ile farklı üniversitelerden gelen akademisyenler ve öğrenciler standımızı ziyaret ettiler. Çok yoğun katılımın söz konusu olduğu organizasyonda standımıza ilgi büyüktü.