Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Üniversitemizde “Gençlerle Demokrasi Buluşması” Programına Katıldı

14 Mart 2019, Perşembe

Üniversitemiz ev sahipliğinde 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Gençlerle Demokrasi Buluşması”programının konuğu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.

 

Programa Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Şırnak Belediye Başkanı Turan Bedirhanoğlu, kurum amirleri ve gençler katıldı.

 

Bakan Kasapoğlu, gençlerin kendileri için en mühim varlık olduğunu belirtti.

 

Bu ülkeyi yarın gençlere emanet edeceklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Sahip olduğumuz görevleri sizlere teslim edeceğiz. Sizler yarının geleceği, iş adamları, anneleri ve babalarısınız. Bu manada sizlerin çok iyi yetişmesini istiyoruz." diye konuştu.

 

Türkiye'de artık her ilde üniversite bulunduğuna işaret eden Bakan Kasapoğlu, Şırnak Üniversitesinde de gençlere güzel olanaklar sunulduğunu aktardı.

 

Üniversite yıllarında zor şartlarda okuduğunu paylaşan Bakan Kasapoğlu, “Her ilimizde çok iyi imkânlara sahip üniversitemiz var. Gençlerimiz artık çok iyi imkânlara sahip.” ifadelerini kullandı.

 

Çeşitli şehirlerde gençlerle demokrasi buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, amaçlarının gençlerle yüz yüze konuşarak, karşılıklı istişare etmek olduğunu sözlerine ekledi.

 

Bakan Kasapoğlu, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.