Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve İlahi Dinletisi Programı

15 Mayıs 2019, Çarşamba

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ve Şehr-i Nuh Bilgi ve Değerler Kulübü tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve İlahi Dinletisi Programı 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülaziz Hatip, Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz, İlahiyat Fakültesi Dekan V. Hüseyin Güneş, akademik-idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti.

 

Programda konuşma yapan İlahiyat Fakültesi Dekan V. Hüseyin Güneş, “Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Bu etkinliği Ramazan ayından daha fazla  feyz almak için tertip ettik. Ramazan ayında Müslümanlar olarak Kur’an’a sarılalım.” ifadelerinde bulundu.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan yaptığı konuşmada, “Ramazan ayında bu tarz etkinliklerin yapılması çok yerinde olmuştur. Öğrenci kulüplerimizi bu nedenle tebrik ediyoruz ve öğrenci kulüplerimizden bu tarz etkinliklerin artırılmasını talep ediyoruz. İlahiyat Fakültesi ve Şehr-i Nuh  Bilgi ve Değerler Kulübüne teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

Öğrencilerin seslendirdiği İlahi Dinletisi’nden sonra kapanış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülaziz Hatip kısaca şu noktalar vurgu yaptı. Hatip, Allah Kelamı Kur’an’ın bu güzel sunumunun mübarek Ramazan ayının anlamıyla çok güzel örtüştüğünü, Kur’an’ın başlı başına ilahi mesajı tebliğ vesilesi olduğunu, öğrencilerimizin bu güzel ses ve edalarıyla geleceğimiz adına ümit verdiğini, etkinliği düzenleyen İlahiyat Fakültesi yönetimi ve Şehr-i Nuh  Bilgi ve Değerler Kulübünü candan tebrik ettiğini söyledi.

 

Program öğrencilere hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.