Üniversitemizde 4 Farklı Ülkeden ve 72 Farklı İlden Öğrenci Öğrenim Görüyor

01 Ekim 2019, Salı

Her geçen gün daha da büyüyen, gelişen, ürettiği proje ve çalışmalarla ülkede adını duyuran Üniversitemiz, tercih edilebilirliğini artırma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Açılan ön lisans, lisans, lisansüstü bölüm ve programlarla birlikte 4 farklı ülke ve 72 farklı ilden gelen öğrenciler Üniversitemizi tercih etti.

 

Tekirdağ’dan Muğla’ya, Trabzon’dan Hakkâri’ye ülkemizin dört bir tarafından öğrencilerin tercihlerini Üniversitemizden yana kullanmalarının ardından öğrenci sayımız 3 bin 266’ya ulaştı. 2019–2020 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte üniversitemizde lisans düzeyinde 5 bölüm ve ön lisans düzeyinde 12 programda yüzde yüz doluluk oranına ulaşıldı.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan eğitimi, imkanları ve sunduğu gelecek fırsatları ile adından başarı ile söz ettirecek bir üniversite olmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Rektör Erkan “Bizim en büyük hedefimiz öncü bir üniversite olmaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm öğrencilerimizi önemsiyoruz. İmkanlarımızı günden güne iyileştirerek alanında uzman akademik kadromuzla öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Öğrencilerin 72 farklı şehrinden gelerek üniversitemizi tercih etmesi bizleri gururlandırdı. Bu anlamda bir kültür mozaiğinin de oluştuğunu” belirtti.