Üniversitemizde Güz Turnuvası Ödül Töreni Gerçekleşti

18 Aralık 2019, Çarşamba

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2019-2020 Güz Dönemi “Kupa-Madalya Töreni” Üniversitemiz 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Törene, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şimşek, Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Sugözü, akademik-idari personelimizin yanı sıra, öğrencilerimiz katıldı.

 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin müzik dinletisi ile başlayan program Rektör Erkan’ın açılış konuşması ile devam etti. 45 gün süren turnuvaların 11 branşta gerçekleştiğini belirten  Erkan, müsabakalara 1100 sporcunun katılmasının çok önemli olduğunu söyledi. Sözlerine “Şırnak’ta artık güzel aktiviteler düzenleyip ödüller dağıtıyoruz. BESYO’daki öğrencilerimiz Antalya’da düzenlenen turnuvada Üniversitemizi temsil etmişlerdir. İnşallah bu bir başlangıçtır. Bu öğrencilerimizi İtalya’ya da göndereceğiz. Öğrencilerimizi Erasmus ve diğer değişim programlarının yanı sıra, birçok olanaktan yararlandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şırnak Üniversitesi’nin daha da güzelleşmesi için hep beraber çalışıyoruz, çalışacağız. Örneğin tedarik ettiğimiz atlar için kampus ortamını dizayn ederek öğrencilerimizin bundan faydalanmasını sağlayacağız. Deniz bisikletlerini tedarik ettik. Üniversitemizin altyapısı çok iyi. Akademik kadromuzda giderek güçlenmektedir. Bilimsel ve öğrenci odaklı bir üniversite olmanın yanında sosyal aktivitelere önem vermekteyiz. Kısacası öğrencilerimiz için yapılması gereken ne varsa onları yapmanın gayreti içeresindeyiz” şeklinde devam etti.

 

Program futbol, basketbol, voleybol, satranç turnuvası, atletizm, yüzme, badminton, bocce, dart, masa ve kort tenisinde, dereceye giren takım ve sporculara madalya ve kupaların takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.